24
12
2018

Wywiad z Shihanem Kimura Jiro – 8 Dan

Bardzo ciekawy wywiad z naszym mistrzem Shihanem Kimura Jiro 8th dan. Wywiad w języku Japońskim – można właczyć podpisy w j. angielskim po prawej stronie.

— Wprowadzenie: WYWIAD KIMURA JIRO CZĘŚĆ 1 —
— (tłumaczenie)—

Kimura Jiro Shihan jest japońskim nauczycielem Aikido, następcą Kobayashi Hirokazu Shihan w Japonii i dyrektorem Buikukai, jednej z największych organizacji powiązanych z Fundacją Aikikai.
Rozpoczął Aikido w 1963 roku jako uczeń gimnazjum pod kierunkiem Kobayashi Hirokazu Shihan, na długo przed śmiercią założyciela Aikido Morihei Ueshiba.
Kimura Shihan jest jedną z głównych postaci Aikido w regionie Kansai. Otrzymał 8. Dana podczas ceremonii Kagamibiraki 2016, w tym samym czasie co Christian Tissier i Miyamoto Tsuruzo Shihan.

Aby omówić wiele aspektów praktyki Kimura Sensei, Guillaume Erard, praktykujący Daito Ryu i historyk Aikido, oraz Jordy Delage – który założył Aikido w grupie powiązanej z Kobayashi Hirokazu – połączyli siły, aby wspólnie przeprowadzić wywiad w mistrzowskim Dojo w Osace. Zapraszamy Cię do odkrycia mało znanej części praktyki Aikido i historii z jednym z najmilszych dżentelmenów, których mieliśmy okazję poznać.

Ten trzyczęściowy wywiad jest publikowany na kanałach Seido i Guillaume. Link do drugiej części kanału Guillaume znajduje się w kartach i opisie.

——

Część 1:

Część 2:

Część 3:

Chcesz zacząć ćwiczyć AIKIDO?

Już dziś zapisz się na pierwszy bezpłatny trening AZS Gliwice

AIKIDO AZS w Gliwicach

Chcemy nauczyć Cię Aikido profesjonalnie i efektywnie. Jesteśmy stowarzyszeni z Aikido Buikukai Osaka.

Treningi Aikido
Wtorek
20:30 - 22:30
Piątek
20:30 - 22:30
Dzisiaj 17.10
KONTAKT

tel: +48 506 230 946
email: [email protected]

Copyright © 1997 - 2018 - Aikido AZS Gliwice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona wykorzystuje technologię plików cookie. Polityka prywatności

tael.pl © 2018