25
12
2018

Trening z bronią

Twórca aikido, Morihei Ueshiba, był ekspertem w posługiwaniu się kilkoma rodzajami broni, na bazie tych ruchów rozwinął swoją sztukę walki. Dlatego dużą wagę przykładamy do treningów z bronią. Ktoś spoza naszej dyscypliny pomyśli, że chodzi wyłącznie o obronę przed różnymi rodzajami broni (m. in. nóż, miecz, kij, pałka) oraz poprawne wykonywanie kata czy innych układów ruchowych.

Oczywiście, że tak, ale dojście do solidnego poziomu w tych ćwiczeniach wymaga wielu lat treningu. Dlatego naszych adeptów staramy się „oswajać” z bronią, gdy osiągną poziom ruchowy pozwalający na naukę podstawowych technik z przyrządami. Korzystamy przy tym z naszych doświadczeń w dyscyplinach związanych z posługiwaniem się mieczem i drewnianym kijem (iaido, kendo, jodo).

Poniższy film przedstawia demonstrację ćwiczeń z jo w wykonaniu jednego z największych mistrzów aikido, Morihiro Saito.

Wg opinii wielu znakomitych instruktorów adepci, którzy w swoich treningach regularnie posługują się bronią (jo, bokken, tanto), szybciej osiągają postęp w swoich technikach niż ci, którzy tego nie robią. Ćwiczenia te eliminują błędy w ustawieniu ciała, wykształcają zdolność przewidywania i podejmowania decyzji, w efekcie czego zwiększają szybkość reakcji na atak. Dlatego my również stosujemy te techniki na naszych treningach aikido.

Chcesz zacząć ćwiczyć AIKIDO?

Już dziś zapisz się na pierwszy bezpłatny trening AZS Gliwice

AIKIDO AZS w Gliwicach

Chcemy nauczyć Cię Aikido profesjonalnie i efektywnie. Jesteśmy stowarzyszeni z Aikido Buikukai Osaka.

Treningi Aikido
Wtorek
20:30 - 22:30
Piątek
20:30 - 22:30
Dzisiaj 26.05
20:30 22:30
KONTAKT

tel: +48 506 230 946
email: [email protected]

Copyright © 1997 - 2018 - Aikido AZS Gliwice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona wykorzystuje technologię plików cookie. Polityka prywatności

tael.pl © 2018