31
07
2018

O naszym Aikido

Przedstawiamy aikido na najwyższym poziomie – demonstracja sensei Jiro Kimura, 8 Dan Aikikai, dyrektora technicznego Buikukai Osaka.

W naszych treningach dążymy do tego, aby wykonywać nasze ćwiczenia efektywnie, minimalizując własny wysiłek. Staramy się również, aby stronie atakującej nie wyrządzić szkód, tj. zbytnich obciążeń stawów i mięśni, nie spowodować urazów i kontuzji. Nie oznacza to również, że cała energia należy wyłącznie do atakującego (partnera, uke), a osoba wykonująca technikę nie robi prawie nic. Zarówno atakujący, jak również broniący się muszą włożyć wysiłek w wykonanie poszczególnych technik.

Zwracamy szczególną uwagę na motorykę i ograniczenia naszych adeptów, aby odpowiednio dobrać ćwiczenia, zapewniając bezpieczeństwo i stopniowo zwiększać sprawność fizyczną i korzyści dla zdrowia. Oglądając demonstrację sensei Kimura potencjalny adept może stwierdzić, że nigdy nie osiągnie takiej maestrii ruchu – nic bardziej błędnego! Wszystko jest kwestią systematyczności i wytrwałości, ale nie to jest na początku najważniejsze. Ważne, aby pokonać własne ograniczenia i po prostu osiągać postęp w ćwiczeniach.

Chcesz zacząć ćwiczyć AIKIDO?

Już dziś zapisz się na pierwszy bezpłatny trening AZS Gliwice

AIKIDO AZS w Gliwicach

Chcemy nauczyć Cię Aikido profesjonalnie i efektywnie. Jesteśmy stowarzyszeni z Aikido Buikukai Osaka.

Treningi Aikido
Wtorek
20:30 - 22:30
Piątek
20:30 - 22:30
Dzisiaj 26.05
20:30 22:30
KONTAKT

tel: +48 506 230 946
email: [email protected]

Copyright © 1997 - 2018 - Aikido AZS Gliwice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona wykorzystuje technologię plików cookie. Polityka prywatności

tael.pl © 2018